Które miejsce zajmiemy na koniec sezonu?

Aktualności

Klątwa nadal trwa. Festiwal nieskuteczności. Orzeł -...

• autor: Sebak85, 2013-05-02 11:09
Klątwa nadal trwa. Festiwal nieskuteczności. Orzeł - Halniak 1:1

Orzeł Balin we wczorajszym meczu rozgrywanym na własnym obiekcie zremisował 1:1 (1:0) z Halniakiem Targanice. Bramkę dla podopiecznych Matusika zdobył Sebastian Kaniewski.

Do spotkania ekipa Baliniaków przystąpiła bardzo osłabiona. W składzie na mecz zabrakło kapitana drużyny, Andrzeja Lamenta, który wystąpił w meczu czwartoligowych seniorów, Damiana Rabasa, chorego Patryka Orkwiszewskiego czy też Dariusza Czuba. W wyjściowym składzie zobaczyliśmy zatem na lewej stronie defensywy Tomasza Biłko, dla którego był to pierwszy występ na tejże pozycji i trzeba przyznać, że 16-latek wywiązał się ze swoich zadań defensywnych dobrze, pewnie interweniując w szeregach obronnych. Jedynie 40 minut w spotkaniu mógł zaliczyć Dawid Pluta, z powodu wyjazdu na mecz seniorów.

Początek meczu należał do Orła, który od początku przejął inicjatywę. Rywale praktycznie nie istnieli na boisku, rzadko tworząc sobie groźne sytuacje pod bramką strzeżoną przez Michała Janasa. Już w 10. minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Sebastian Kaniewski, wyprowadzając Orzeł na prowadzenie. Po tym golu nasi zawodnicy lekko się rozprężyli i zlekceważyli bramkarza rywali.

Najpierw w sytuacji sam na sam Igor Borowicz próbował przelobować golkipera, ale piłka minęła światło bramki. Później dogodną sytuację miał Sabuda, ale piłka po raz kolejny nie znalazła drogi do siatki. Kilka chwil później doskonałą okazję do zdobycia gola miał ponownie Borowicz po podaniu Sabudy, ale z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Kilka jeszcze okazji mieli Pluta, Kaniewski oraz Sabuda, jednak za każdym razem coś stawało na drodze piłce, aby wpadła do siatki.

Ostatecznie na przerwę oba zespoły udały się z jednobramkowym prowadzeniem Orła. W przerwie boisko musiał opuścić Pluta, a zastąpił go będący ostatnio w niezłej formie strzeleckiej Mateusz Klimczak. Ponownie rywale na boisku nie mieli nic do powodzenia, a stroną dominującą był Orzeł. Swoje okazje do zdobycia gola mieli Sidor, Kaniewski czy też Sabuda.

Najlepszą okazję jednak do podwyższenia prowadzenia miał Mateusz Klimczak, który w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali trafił wprost w niego, a po jednym z podań Jakuba Sidora ponownie znajdując się w niezłej sytuacji fatalnie spudłował.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Po bezmyślnym faulu Jaskiera przed polem karnym i złym ustawieniu muru przez Janasa, a potem nieudolnej interwencji rywale doprowadzili do remisu. Nasi zawodnicy starali się rozpaczliwie dążyć do uzyskania prowadzenia, ale ostatecznie Orzeł kompromitująco, po fatalnym spotkaniu, festiwalu nieskuteczności zremisował u siebie z Halniakiem Targanice 1-1, zdecydowanie oddalając się od awansu do małopolskiej ligi juniorów młodszych.

W przypadku zwycięstwa Unii Oświęcim w tej kolejce, piłkarze z Oświęcimia zrównają się punktami z balińską ekipą, a Halniak Maków Podhalański ma szanse zbliżyć się do nas z czterech do dwóch oczek w ligowej tabeli. Przed nami teraz ciężki i jakże ważny mecz w kontekście awansu ze Skawą w Wadowicach. Do gry wraca po zawieszeniu z powodu czerwonej kartki Dariusz Wilk, a w meczu zabraknie Dawida Jaskiera, który dzisiaj otrzymał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Oprócz niego kartonikiem ukarany został dzisiaj Dawid Sabuda.